

| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Schedule B | 8532210050 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 years ago) |
| Type | Molded |
| Capacitance | 10 µF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 3.5 Ω |
| Tolerance | 20 % |
| RoHS | Compliant |
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Voltage Rating | 16 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Features | Automotive |
Stock: 1820
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35650
Ext.Price$0.35650
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35650 | $0.35650 |
| 10 | $0.16586 | $1.65860 |
| 50 | $0.15753 | $7.87650 |
| 100 | $0.14961 | $14.96100 |
| 500 | $0.12397 | $61.98500 |
| 1000 | $0.11541 | $115.41000 |
| 3000 | $0.10443 | $313.29000 |
| 5000 | $0.09449 | $472.45000 |
| 10000 | $0.08550 | $855.00000 |
